مکان هایی که در دهلی باید ببینید - قسمت اول

دهلی شهریست که در آن سه مکان میراث جهانی یونسکو قرار دارد ، مطمئناً با جاذبه های تاریخی در دهلی روبرو خواهید شد که ذهن شما را با شکوه و عظمت تمدن هند روبرو خواهد کرد. اگر شما زمان و انرژی لازم برای گشت در دهلی دارید ، بنیامین پرواز لیستی از جاذبه های آن را به شما معرفی میکند .

@title


دروازه هند :

دروازه هند یک سایت مهمی است که می توانید هنگام سفر به دهلی ، از آن بازدید کنید. دروازه هند نام اصلی خود را به عنوان یادبود اتمام جنگ هندوستان دارد که به منظور گرامیداشت 82000 سرباز ارتش هند که جان خود را در جنگ جهانی اول از دست داده اند بنا شده است ، این دروازه در Rajpath واقع شده است که با بیرون آمدن از ایستگاه مترو خیابان Barakhamba در دهلی می توانید به آن برسید. دروازه هند همچنین به عنوان یکی از بهترین مکان های بازدید در دهلی شناخته می شود.

@title


قلعه سرخ :

زیبایی معماری درخشان یک قلعه تاریخی در دهلی ، قلعه سرخ است که بیش از 200 سال اقامتگاه اصلی امپراتوران سلسله مغول بود. خانواده های مغول تا سال 1857 در آنجا زندگی می کردند. قلعه ای از طلا در تاج دهلی است و چندین موزه در آن قرار دارد. اگرچه این خانه از امپراطوران مغول بود ، اما مرکز سیاسی و فرهنگی ایالت مغول نیز بود و این مکان جایی بود که بسیاری از وقایع مهم اتفاق افتاده اند. این مکان بهترین مکان برای بازدید در دهلی نو است ، زیرا به عنوان سمبل مبارزه هند برای آزادی شناخته می شود.

@title


قطب مینار :

یک ساختار با ارزش و محافظت شده از هند Qutub Minar ، دهلی است که به عنوان یک جاذبه تاریخی بسیار مهم که هم اکنون در هند وجود دارد ، در نظر گرفته شده است. این بخشی از مجتمع قطب است که به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد. این سازه در منطقه Mehrauli دهلی واقع شده است. ایستگاه مترو Qutub Minar واقع در مسافت حدود 3 کیلومتر ، آسانترین دسترسی برای دیدن درخشش شگفت انگیز معماری هند خواهد بود. قطب مینار از سنگ ماسه قرمز و مرمر ساخته شده است و ارتفاع آن تا 73 متر می رسد و از پنج طبقه تشکیل شده است.

@title


Hauz Khas :

Hauz Khas یک محله زیبا از دهلی جنوبی است و یکی از مکان های مهم گردشگری دهلی است. Hauz Khas به مجموعه تاریخی مهم تعلق دارد . این مکان دارای فضای روستایی و شهری است و همچنین به عنوان mehak ka chota quila شناخته می شود. این مکان توسط پارک سبز از غرب و پارک گلموهار از سمت شمال احاطه شده است. این کشور مأموریت های مختلف دیپلماتیک مانند آلبانی ، عراق ، گینه ، بوروندی ، مأموریت های مقدونیه و غیره را شاهد بوده است. این نام به دلیل وجود یک مخزن باستانی به همین نام معروف است که بخشی از مجموعه عظیم هوز خوس است. هوز به معنای مخزن آب و خاس به سلطنت گفته می شود و بنابراین به عنوان مخزن سلطنتی در روستا در نظر گرفته می شود.

@title


چاندی چوک :

Chandni Chowk ، یکی از قدیمی ترین بازارهای شلوغ و در عین حال پر جنب و جوش در دهلی است. یکی از جذابیت های عمده در هند این بازار پر جنب و جوش است که همه نوع اقلام را که می خواهید با بهترین قیمت ها میتوانید خریداری و فراهم کنید . اگر می خواهید از خرید در Chandni Chowk لذت ببرید ، در ماه اکتبر برای راهپیمایی بهترین زمان برای بازدید از دهلی در نظر گرفته می شود. قلعه سرخ بخشی از این مربع است. چاندی چوک به عنوان بزرگترین بازار عمده فروشی دهلی در نظر گرفته شده است. سوابق موجود در آن می گوید تاریخ تولد آن در زمان تأسیس قلعه سرخ اتفاق افتاده است. در ابتدا این بازار شامل 1560 مغازه بود ، این میدان 40 متر عرض و 1520 متری طول دارد. در مرکز مجتمع استخر وجود دارد که به بازار رونق میدهد . این بازار یکی از بهترین مکان های خرید در دهلی است ، زیرا فضایی را به تعدادی از تجار نقره داده است

@title