مکان هایی که در دهلی باید ببینید - قسمت دوم

دهلی شهریست که در آن سه مکان میراث جهانی یونسکو قرار دارد ، مطمئناً با جاذبه های تاریخی در دهلی روبرو خواهید شد که ذهن شما را با شکوه و عظمت تمدن هند روبرو خواهد کرد. اگر شما زمان و انرژی لازم برای گشت در دهلی دارید ، بنیامین پرواز لیستی از جاذبه های آن را به شما معرفی میکند .

@title


جاما مسجد :

جاما مسجد یکی از بزرگترین مساجد هند است که در سالهای 1644 تا 1656 توسط امپراتور مغول شاه جهان ساخته شد. در این مدت ، ساخت مسجد حدود 1 میلیون روپیه هزینه برد و پس از اتمام آن ، ساختمان را افتتاح كرد. این مسجد توسط سه دروازه بزرگ و چهار برج محافظت می شود. همچنین دو مناره به طول 40 متر وجود دارد که بر روی ماسه سنگ قرمز و سنگ مرمر سفید ایستاده اند. حیاط ای مسجد از فضای خوبی برخوردار است که می تواند بیش از 25000 نفر را به طور همزمان در خود جای دهد. سه گنبد که در تراس دیده می شود ، توسط دو مناره احاطه شده است ، همچنین کف آن از 899 سنگ سیاه تشکیل شده است که برای نمازگزاران مشخص شده است. اخیراً ، در سال 2006 و 2010 ، این مسجد شاهد دو حمله بوده است. بیش از 5000 کارگر برای ساختن مسجد کمک کرده اند. نام اصلی مسجد به معنای مسجدی بود که نمایانگر جهان است.

1039578967051001B


رشتراپاتی باهان :

اقامتگاه ریاست جمهوری ، که قبلاً با نام خانه ویسکروی شناخته می شد ، مشهور به رشتراپاتی بهاوان در دهلی است. در انتهای غربی رجپات واقع شده است. عمارت یا ساختمان اصلی در محل اقامت رسمی رئیس جمهور ، سالنها ، اتاقهای مهمان و دفاتر واقع شده است. کل املاک رئیس جمهور 130 هکتار که شامل باغهای بزرگی است که به باغهای مغول معروف است ، فضاهای باز بزرگ ، محل کارکنان دفتر و محافظان و غیره بخش عمده آن عمارت است. این منطقه از نظر مساحت بزرگترین اقامتگاه یک رئیس دولت در جهان محسوب می شود. در ابتدا ، این طرح 4000 هکتار از اراضی را که پس از جابجایی در روستاهای راسینا و مالچا در منطقه وجود داشت ، برای این ساختمان به دست آورد. معمار مشهور انگلیسی ، ادوین لاندر لوتینز ، مسئولیت معماری اولیه را به عهده گرفت.

@title


بازار ساروجی ناگار :

ساروجی ناگار یک محله معروف در جنوب غربی دهلی و یک محل برای خرید است که می توانید صدها مورد را با پول جیب خود تهیه کنید. این مکان در نزدیکی فرودگاه صفدرجونگ واقع شده است و قبل از اینکه به نام ساروجی ناگار شود نام آن Vinay Nagarand بود و بعداً نام آن به Sarojini Nagar تغییر یافت. این بازار یکی از پر جنب و جوش ترین مکان های دهلی برای خرید اقلام مختلف مانند لباس ، لوازم جانبی ، کفش ، پارچه و غیره است. مغازه های کنار خیابان حتی کالاهای مارک دار را با نرخ ارزان تر به فروش می رسانند. پوشاک از هر رنگ ، هر اندازه و هر شکل است .

@title


جانتار مانتار :

در میان پنج مانتار اصلی Jantar توسط Maharaja Jai ​​Singh II Jaipur ساخته شده است . در جانتار مانتار دهلی ، 13 ابزار نجوم معماری وجود دارد. این یکی از مکانهای دیدنی توریستی دهلی در تابستان ها است و به منظور گردآوری جداول نجومی و پیش بینی حرکت و زمان خورشید ، ماه و سیارات طراحی شده است. این رصدخانه واقع در خیابان پارلمان ، در جنوب سیرک Connaught در دهلی نو ساخته شده است.

@title


Connaught Place :

بزرگترین نقاط مالی ، تجاری هند ، محل Connaught در دهلی است که شاهد ظهور بسیاری از مغازه ها ، بازارها ، ساختمان ها ، هتل ها و ساختمان های مهم بوده است. اگر به دنبال اتاق ها و تختخواب های راحت ، غذاهای خوشمزه ، امکانات مدرن و مورد نیاز هستید ، می توانید اقامتگاههای عالی را در دهلی نزدیک محل Connaught پیدا کنید. معمولاً CP نامیده می شود و بسیاری از شرکتهای هندی در این قسمت فعالیت می کنند و همچنین در بین بهترین مکان های گردشگری دهلی قرار دارد. در زمان نخستین استعمارگران ، این مکان به عنوان یکی از برترین سازه های میراث در دهلی شمرده می شود .

@title