سوغاتی های قطر - قسمت اول

قطر با تعدادی کالای منحصر به فرد که به ندرت در کشورهای دیگر پیدا خواهد شد ، یک مقصد خرید خارق العاده است. تعداد زیادی از مراکز خرید منحصر به فرد را میتوانید پیدا کنید که مارک های شیک و زیبایی را به بازار عرضه می کنند. اما وقتی نوبت به یک هدیه یا سوغات معتبر میشود ، این سوغات پر جنب و جوش (بازارهای سنتی) است که باید از آنها بازدید کنید. بهترین مکان برای خرید سوغاتی در دوحه ، بازار Souq Waqif که بزرگترین و قدیمی ترین بازار قطر است میباشد . از صنایع دستی سنتی گرفته تا منسوجات ، ادویه جات و عطرها را دراین بازار پیدا خواهید کرد. بنیامین پرواز برای راهنمایی شما در تصمیم گیری ، مجموعه ای از جالب ترین سوغاتی های قطری را در این مقاله به شما معرفی میکند :

@title


سوغاتی های قطر - قسمت اول


بافتهای Al-Sadu :

السادو یک دستبافت است که از موهای شتر و بز ساخته شده است و یکی از سنتی ترین سوغاتی هایی است که می توانید در قطر خریداری کنید. تکنیک بافندگی متعلق به قبیله عشایری بادیه ای است که هزاران سال برای ایجاد چادر ، فرش ، پتو و کوسن های خود ازین دستباف استفاده کرده اند. منسوجات به طور سنتی سیاه ، سفید ، قهوه ای ، بژ و قرمز ، با طرح ها و نقوش هندسی متمایز که نمادی از میراث فرهنگی غنی قبیله و محیط کویری است رنگ بندی و طراحی شده اند. به سمت انتهای کورنیش بروید و در آنجا کلی فروشگاه پیدا می کنید که انواع پارچه السادو را بفروشد.

@title


گلدان های قهوه دالاه :

گلدان های قهوه سنتی عربی که از برنج یا نقره ساخته شده است. گلدان های قهوه ، قرن هاست که برای دم کردن و سرو کردن قهوه درست شده است - بیشتر از کاربردی که دارد ، تفاوت آنها با نقوش هندسی و حتی سنگ های قیمتی تزئین شده مهم تراست . شما می توانید آنها را در Souq Waqif ، و در اکثر فروشگاه های هتل و فروشگاه های سوغاتی در مراکز خرید مانند City Center و Royal Plaza پیدا کنید.

@title


شال و روسری ( پاشمیناس ) :

ما غالباً سوغاتی خریداری می کنیم که به نظر خوب است اما برای استفاده های روزمره کاربردی نیستند. شال و روسری ها نیز از این قاعده مستثنا هستند. این پارچه های گرم و در عین حال ظریف بافته شده از پارچه های پشمی ، در هنگام مسافرت یا کمپینگ ، به عنوان یک پوشش ساحلی ، یا اگر می خواهید برای یک شام لباس فانتزی بپوشید ، بسیار مناسب هستند. پاشمیناس در قطر نسبت به سایر مقاصد ارزان قیمت است و در طیف گسترده ای از رنگ ها ، الگوهای و کیفیت ها قرار می گیرد. در دوحه ، مرکز ابریشم بمبئی در خیابان الخلیج و شرکت فرش شرقی در بن مهودود برای خرید پوشمین با کیفیت مناسب هستند. در Souq Waqif قیمتهای کمتری پیدا خواهید کرد.

@title


شیرینی های عربی :

قطر به دلیل طیف گسترده ای از شیرینی های عربی با کیفیت بالا شناخته شده است. در مراکز خرید و کافه ها می توانید انواع دسرها و شیرینی های سنتی بی نظیر پیدا کنید. آب نبات های طعم دار را که از انگور تهیه شده و با پسته پر شده ، کوفته های شیرین با دانه کنجد و باقلواهای همیشه محبوب میتوانید خریداری کنید. همچنین عسل طبیعی ، خرمای محلی و انواع آجیل را نیز پیدا خواهید کرد. خرما در رنگ ها ، اندازه ها و شیرینی های مختلفی به چشم می خورد و از اهمیت فرهنگی خاصی در قطر برخوردار است. شیرینی های Al Aker را در جاده Salwa در دوحه امتحان کنید. برای خرید خرما، به فروشگاه خرما فال الخیر در Souq Waqif بروید.

@title


عطر Oud :

عود ، عطر سنتی قطر است. هر جا که می روید ، از خانه ها و ماشینها گرفته تا هتل ها و مراکز خرید ، عطر و بوی زیبا به مشام شما میرسد. عود که از چوب قلمی مصنوعی استخراج شده از درخت نادر آگاروود ساخته شده است ، که به "چوب خدایان" معروف است. اگرچه می توانید ud را به اشکال مختلف و عمدتاً به عنوان تراشه های چوبی میتوانید بخرید ، اما خرید بطری عطر مبتنی بر oud بسیار توصیه می شود. عطر فروشی اجمل در Souq Waqif عطرهای محلی را به فروش می رساند. فروشگاه های عطر را در تمام مراکز خرید کشور مانند City Center ، Hyatt Plaza و Royal Plaza نیز پیدا خواهید کرد.

@title