سوغاتی های قطر - قسمت دوم

قطر با تعدادی کالای منحصر به فرد که به ندرت در کشورهای دیگر پیدا خواهد شد ، یک مقصد خرید خارق العاده است. تعداد زیادی از مراکز خرید منحصر به فرد را میتوانید پیدا کنید که مارک های شیک و زیبایی را به بازار عرضه می کنند. اما وقتی نوبت به یک هدیه یا سوغات معتبر میشود ، این سوغات پر جنب و جوش (بازارهای سنتی) است که باید از آنها بازدید کنید. بهترین مکان برای خرید سوغاتی در دوحه ، بازار Souq Waqif که بزرگترین و قدیمی ترین بازار قطر است میباشد . از صنایع دستی سنتی گرفته تا منسوجات ، ادویه جات و عطرها را دراین بازار پیدا خواهید کرد. بنیامین پرواز برای راهنمایی شما در تصمیم گیری ، مجموعه ای از جالب ترین سوغاتی های قطری را در این مقاله به شما معرفی میکند :


سوغاتی های قطر - قسمت دوم


آویز به نام خودتان به زبان عربی :

@title

یک آویز شخصی با نام شما که به زبان عربی نوشته شده است می تواند یک هدیه جالب از بازدید شما از کشور قطر باشد. بسیاری از جواهرات در سراسر دوحه اینها را می سازند ، و می توانید آنها را به صورت نقره یا طلا تهیه کنید. علاوه بر این ، قطر پایتخت مروارید جهان است. همچنین می توانید جواهرات ساخته شده از قطعات کهربا ، طلای سفید ، نقره و پلاتین ، با سنگهای نیمه قیمتی یا بدون آن را تهیه کنید. اگر چیزی بسیار خاص را در ذهن داشته باشید ، بیشتر جواهرسازان از ساخت طرح شما استقبال میکنند. برای تهیه مروارید ، به فروشگاه Pearl Man ، واقع در پارک البیدا در رومیلا ، در سراسر کرنیش میتوانید سر بزنید .

@title


بخور سنتی :

جدا از خرید عطرهای محلی ، می توانید انواع بخور های مختلف و همچنین بخاری های تزئینی سنتی را در قطر خریداری کنید. عطرهای مختلف زیادی برای انتخاب وجود دارد ، بنابراین برای پیدا کردن عطر مورد علاقه خود وقت بگذارید. حتی اگر شما طرفدار بخور دادن نیستید ، خود مشعل یک سوغات دوست داشتنی است که می توانید تهیه کنید . فروشگاه های Souq Waqif و Omani Souq در پشت بازار مرکزی مکانهای بسیار خوبی برای یافتن آنها هستند.

@title


جعبه های چوبی زینتی :

جعبه تزئینی عربی یک سوغاتی زیبا است که هنگام بازدید از قطر می توانید آن را بخرید. می توانید به راحتی جعبه ها را داخل چمدان خود قرار دهید ، این جعبه ها برای ذخیره جواهرات و خرده ریزهای کوچک بسیار مناسب هستند استفاده کنید. جعبه های دست ساز زیبا از چوب ساخته شده و در شکل ها و اندازه های مختلف موجود است. به طور سنتی ، آنها با الگوهای پیچیده ای آراسته می شوند که آنها را فوق العاده خاص می کند. شما می توانید آنها را در سوق وقیف ، شرکت فرش شرقی در خیابان Suhaim بن حمد و در مراکز خرید مانند City-Center Doha و Royal Plaza پیدا کنید.

@title


چراغ های عربی :

هیچ انكاری وجود ندارد كه چراغ های عربی به طرز خارق العاده ای زرق و برق دار باشند و به هر فضایی حالت رویایی و جادویی می افزایند. طیف گسترده ای از طرح های منحصر به فرد برای انتخاب این چراغ ها وجود دارد - هر یک با شیشه های رنگی روشن ، الگوهای نفیس و شکل های ظریف و جذاب نظرها را به خود جلب میکنند . می توانید این چراغ های نمادی را که به طور گسترده در Souq Waqif فروخته می شود ، تهیه کنید.

@title