غار باتو BATU CAVE

اين غار در 13 كيلومتري (7 مايلي) شمال كوالالامپور واقع شده است که محل مقدسی براي هندوان در مالزي به شمار مي رود.


ين غار شامل 3 غار اصلي و يك غار كوچك مي شود. و از سنگ آهك بوده كه 400 متر ارتفاع و طول آن به بيش از 100 مي رسد و در سال 1892 كشف شده است. وقتي به اين محل مي رسيد تعداد زيادي ميمون به استقبال شما مي آيند. اگر شما سر راه بادام زميني و موز خريده باشيد آنها به قصد گرفتن آنها به شما نزديك مي شوند. شما بايد از 272 پله بالا برويد تا غار مقدس و باستاني Batu مي رساند.


برای ورود به داخل این معابد مثل بقیه اماکن مقدسه باید بدون کفش وارد شوید و جالب اینجاست که در یکی از این معباد غذای نذری سرو میکنند.


این غار در سال 1881 میلادی به وسیله یک جستجو گر امریکایی کشف شد.در شمال شهر کوالالامپور و در حدود 11 کیلومتری مرکز آن واقع گردیدهاین مکان در طول دوران استعمار به عنوان یک منطقه تفریحی و پس از آن به عنوان مخفیگاهی برای کمونیست ها بود و امروزه به عنوان محل مهمی برای عبادت و پرستش هندوهاست.


قدمت این غار به 400 میلیون سال قبل می رسد و از جنس سنگهای آهکی می باشد. نام این غار در واژه مالائی به معنی همسایه و به نظر بعضی از رودخانه نزدیک این غار گرفته شده است.این غار در گذشته محل زندگی بومیان محلی و محلی برای اختفا از دست دشمنان بوده است تا اینکه در قرن 19 میلادی توسط کاشف بریتانیائی کشف گردید.