جام جهانی 2022 - قطر

میزبان جام جهانی 2022 قطر میباشد با بنیامین پرواز همراه باشید تا اطلاعات لازم در خصوص کسب این امتیاز توسط قطر را در اختیار شما قرار بدهیم .


بیست و دومین دوره از مسابقات جام جهانی فیفا ، به رقابت های تیم های ملی اتحادیه های عضو فیفا انجام میپذیرد . این قرار است در سال 2022 در قطر برگزار شود. این اولین جام جهانی است که در جهان عرب برگزار می شود و اولین بار در یک کشور که اکثریت مسلمان هستند . این دوره از مسابقات دومین جام جهانی است که پس از مسابقات 2002 در کره جنوبی و ژاپن به طور کامل در آسیا برگزار می شود. علاوه بر این ، این مسابقات آخرین حضور در این رقابتها با 32 تیم خواهد بود که در دوره های بعد افزایش 48 تیم برای مسابقات در سال 2026 در آمریکای شمالی برنامه ریزی شده است.

@title

همچنین این اولین نشان جام جهانی است که در ماه ژوئن برگزار نمی شود. در عوض این مسابقات از اواخر ماه نوامبر تا اواسط دسامبر برگزار می شود. قرار است این بازی در یک بازه زمانی کاهش یافته از حدود 28 روز برگزار شود ، که فینال آن در 18 دسامبر 2022 برگزار می شود ، که همچنین روز ملی قطر است .

@title

اتهاماتی مربوط به فساد در رابطه با کسب حق میزبانی قطر ساخته شده است. یک تحقیق و گزارش داخلی فیفا ، قطر را از هرگونه تخلف پاک کرد تا اینکه در 6 آگوست 2018 ، سپ بلاتر رئیس جمهور پیشین فیفا ادعا كرد كه قطر از "گزینه های سیاه" استفاده كرده است ، و این نشان می دهد كه كمیته پیشنهاد برای بدست آوردن حقوق میزبان تقلب كرده است. علاوه بر این ، قطر به دلیل برخورد با کارگران خارجی که در آماده سازی برای جام جهانی حضور دارند ، با انتقاد شدید روبرو شده است ، با این که سازمان عفو ​​بین الملل به "کار اجباری" اشاره می کند و اظهار می دارد که کارگران با وجود استانداردهای رفاه کارگران در سال 2014 نقض حقوق بشر شده اند. درنهایت برنامه های از پیش تعریف شده در حال طی شدن در قطر و شهرهای میزبان آن هستند .

@title