واقعیت هایی در مورد معروف ترین کلیسای روسیه - کلیسای جامع سنت باسیل

یکی از مشهورترین و عکاسی ترین دیدنی های مسکو - کلیسای جامع سنت باسیل - 459 سالگی خود را در 12 جولای جشن می گیرد. در اینجا بنیامین پرواز واقعیت های جالبی در مورد کلیسای جامع و تاریخچه آن که شاید شما از آنها خبر نداشته باشید را بیان میکند .

@title


نام رسمی آن کلیسای جامع شفاعت است.

این کلیسا در میدان سرخ در سال 1555-1561 به دستور تزار ایوان وحشتناک به منظور گرامیداشت پیروزی خود در برابر کازان خانات ، که در تعطیلات مذهبی شفاعت مقدس برگزار شد ، ساخته شده است. این کلیسا با اشاره به موقعیت مکانی آن به کلیسای جامع شفاعت مقدس معروف بود. چهار تا از هشت کلیساهای جامع به دلیل تعطیلات مذهبی نامگذاری شده اند که همزمان با وقایع کلیدی در Kazan بود. یکی دیگر از آنها به نام Saint Trinity نامگذاری شده است .

@title


کلیسای جامع نماد قدس آسمانی است.

طبق یک نظریه ، کلیسای جامع نماد قدس آسمانی و به عبارتی دیگر نشان پادشاهی خدا است که دیوارهای آن با سنگهای قیمتی تزئین شده است. طبق نظریه دیگری ، معماران آن تلاش كردند كه كلیسای سنت ماری بلكورنه در قسطنطنیه را تكرار كنند ، تصویری از یك صحنه شفاعت معجزه آسا زمانی كه مریم مقدس برای محافظت از مسیحیان در برابر ارتش Saracen مشغول دعا کردن میباشد در این کلیسا طراحی شده است و که طبق تصویر مریم مقدس تمام مسیحیان را با لباس خود پوشانده بود .

@title


در واقع نه کلیسا در یک کلیسا وجود دارد .

در ابتدا زیرزمین کلیسای جامع به عنوان پایه ای برای نه کلیسای کوچک ساخته شد که در گذر زمان یکی پس از دیگری ساخته شده است و به نگارخانه ها و معابر متصل شده است. جالب اینجاست که در قرن شانزدهم از زیرزمین برای نگهداری تابوت های کلیسا و مکانی برای پس انداز ساکنان ثروتمند شهر استفاده میشد .پس از آتش سوزی در سال 1595 ، کلیساها با گنبدهای پیازی شکل تزئین شدند که رنگهای زنده امروزی خود را در قرن 18 به دست آوردند. در اواخر قرن 17th ، دیواری که شامل تاریخ کلیسای جامع بود به این بنا اضافه شد و تا اواخر قرن 18th در محل خود باقی ماند.

@title


معماران کلیسای جامع نابینا شدند.

چندین تئوری وجود دارد که چه کسی کلیسای جامع را طراحی کرده است. مورد قبول ترین آنها این است که کلیسای جامع توسط معماران برما و پستنیک طراحی شده است. تارسخ داستانی را تعریف میکند که ایوان وحشتناک دستور داد معماران پس از اتمام کار روی این کلیسای جامع زیبا نابینا شوند تا نتوانند در جای دیگری مانند آن یا بهتر از آن را طراحی کنند . با این وجود بعید است این موضوع خارج از یک افسانه باشد زیرا Postnik بعدها در ساخت کلیسای جامع اعلان و همچنین دیوارها و برجهای کازان کرملین مشغول طراحی و بنای آن ها شد.

@title