چند واقعیت جالب و کوتاه درباره قطر

این واقعیت ها در مورد قطر جالب تر از آنچه تصور می کنید هستند. این کشور خاورمیانه از اعتبار بسیار مطلوبی در رسانه ها برخوردار است. با بنیامین پرواز همراه باشید :


قطر ثروتمندترین کشور جهان است

واقعیتی نیست که شما را شگفت زده کند. با 124.927 دلار سرانه خود ، رتبه بالاتری از اروپا را دارد. آنها بهترین ایرلاین ها را دارند، و در حال ساخت 9 استادیوم جدید برای جام جهانی 2022 هستند .

@title


قطر امن ترین کشور جهان است

اگر حداقل در مورد بلایای طبیعی صحبت کنیم. به گفته دانشمندان ، احتمال بروز زلزله در قطر ۰.۱ درصد وجود دارد و آن را به عنوان امن ترین کشور جهان تبدیل کرده است.

@title


در قطر هیچ درختی وجود ندارد

بله ، حتی یک جنگل واحد هم در قطر نیست . بیشتر قسمت های شهر پوشیده از صحرا میباشد هیچ تپه و چیز دیگری شبیه به آن در آنجا وجود ندارد (به جز آسمان خراش ها).

@title


در فرودگاه قطر یک خرس عروسکی غول وجود دارد

توسط هنرمند سوئیسی به نام Urs Fischer - The Lamp Bear طراحی و ایجاد شده است . در وسط فرودگاه بین المللی حمد قرار دارد و در انتظار شما است تا با آن یک سلفی بگیرید. ظاهراً برای آن مبلغ 6.8 میلیون دلار هزینه شده است که این هزینه برای قطر مانند پول تو جیبی می ماند .

@title


یک بوفه با 100 متر طول

دوحه مریوت دارای یک بوفه به معنای واقعی کلمه 100 متری است که هر چیزی را که تصور می کنید این بوفه جهت ارائه می دهد .

@title


قطر مروارید دارد

آخرین واقعیت جالب درباره قطر واقعیت مروارید است. در روزهای قبل از پیدا شدن گاز و نفت طبیعی ، قطری ها با غواصی و پیدا کردن مروارید درآمد خود را به دست می آورند. امروزه یک جزیره مصنوعی به شکل رشته ای از مروارید درست در بالای یکی از معروف ترین مکان های غواصی که در گذشته از آنجا مروارید برداشت میکردند ایجاد کرده اند.

@title